Belka
Czwartek, 9 Maja 2024   imieniny: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Polska – Irlandia w Poznaniu

2012-06-13  
Źródło artykułu: Huge Thing, Autor zdjęć: Huge Thing
 
Polska – Irlandia w Poznaniu

Poznań tłumnie odwiedzają irlandcy kibice. Jednak piłka nożna to nie jedyna rzecz, która łączy Polskę i Irlandię. Oba kraje łączą również relacje biznesowe. Dlatego też, 18 czerwca, w dniu meczu Włochy - Irlandia w Poznaniu, odbędzie się Dublin-Poznan Startup Bridge, podczas którego będzie można poznać ogrom możliwości, jakie daje polsko-irlandzka współpraca.

Z jednej strony Irlandia, która jest idealnym miejscem do prowadzenia globalnego biznesu. Z drugiej strony Huge Thing, który jest idealnym miejscem do rozpoczęcia tworzenia firmy technologicznej o globalnym zasięgu. Co może wyjść z tego połączenia? Ogromny obszar do wzajemnej współpracy i nowe możliwości dla polskich, nowopowstających firm technologicznych. Doskonałą okazją do ich omówienia będzie Dublin-Poznań Startup Bridge, podczas którego tacy goście, jak Mike Sikorsky, prezes i założyciel firmy Huggity czy Naghmeh Reilly, Senior Marketing Executive z Enterprise Ireland opowiedzą jak różni się podejście do startupów w obu krajach oraz jakie korzyści wynikają z wzajemnej współpracy.

„Niezwykle trudno jest przygotować startupy do działania na globalnym rynku. Wciąż dużym problemem jest ograniczanie perspektywy rozwoju tylko do naszego kraju. W biznesie trzeba myśleć globalnie i tego właśnie uczymy uczestników Huge Thing, poznańskiej szkoły startupów". - mówi Arkadiusz Hajduk, założyciel Huge Thing. Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych 3 polskie i 3 irlandzkie startupy o dużym, globalnym potencjale. „Dzielenie się doświadczeniami w dziedzinie budowania firmy i produktu przez przedsiębiorców działających w odmiennych warunkach biznesowych ma ogromną wartość edukacyjną. Poza tym warto pamietać, że w ostatnich latach Irlandia stała się ważnym europejskim hubem internetowym dzięki obecności dużych oddziałów takich firm jak Google, Facebook, Twitter, Linkedin, Amazon, Ebay czy Paypal. Ich sąsiedztwo i otwartość pozwala startupom działającym w Irlandii szybko zweryfikować pomysły biznesowe"- dodaje Bartek Siepracki, konsultant z Enterprise Ireland.

Dublin-Poznań Startup Bridge odbędzie się w Business Center Polska przy ulicy Polskiej 13 w Poznaniu. Początek przewidziany jest na godzinę 14, a zakończenie na 17.00. W trakcie spotkania odbędą się między innymi prezentacje polskich i irlandzkich startupów, a zwycięzcy otrzymają cenną futbowolową nagrodę. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja na http://www.startupbridge.evenea.pl/
W trakcie spotkania będą podawane przekąski, a po spotkaniu odbędzie się degustacja butelkowanych specjałów irlandzkich.

Organizatorami wydarzenia są Huge Thing (www.hugething.org), Enterprise Ireland (www.enterprise-ireland.com) oraz Guinness Enterprise Center (www.gec.ie).


Agenda
14.00 - Welcome and introductions, Des Fahey, CEO at DBIC
14.10 - "Huge Thing in Poznan - preparing startups for global success", Arek Hajduk, Co-founder and CEO at Huge Thing
14.25 -"Ireland's Startup Ecosystem, EI's role", Naghmeh Reilly, Senior Marketing Executive, Overseas Entrepreneurship at Enterprise Ireland
14.40 - "Doing Business in Poland and Ireland", Paul McKeown, Irish tech entrepreneur based in Poznań
14.55 - "Assistance for Startups in Ireland", Richard Morton, Venture Consultant at DBIC
15.05 - "Polish startup's experience in Ireland", Mike Sikorsky, CEO and founder of Huggity
15.20 - Q&A
15.30 - Pitch Contest
16.20 - "Seed Investing in Poland", Bartek Gola, Managing Partner at SpeedUp Venture Capital Group
16.40 -"Scaling for Global Success", Benetel
17.00 Wrap-up

 

 

Monika Synoradzka
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
poznański

Powiat poznański - powiat, którego siedzibą jest miasto Poznań, mimo że sam do niego nie należy. Powiat znajdujące się w zachodniej Polsce, w centrum województwa wielkopolskiego. Należy do niego, aż 17 gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.

W powiecie utworzonym w 1999 roku mieszka największa liczba ludności, biorąc pod uwagę wszystkie powiaty w Polsce. Jest to 365,5 tys. mieszkańców. Rekordowa w skali kraju jest także gęstość zaludnienia – 181 os./km². Jeśli chodzi o powierzchnię (1900 km²), jest to największy powiat Wielkopolski.

Można tu odwiedzić obszary ochrony przyrody: park narodowy, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Przez tereny powiatu przebiegają trasy turystyczne: Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlak Romański, oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół stolicy województwa wielkopolskiego opracowano Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola